Kredyt hipoteczny w Pekao S.A. Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert?

Poradnik kredytobiorcy8 lutego, 2024
Kredyt hipoteczny Pekao

Kredyt hipoteczny to długoterminowe zobowiązanie finansowe, które pozwala na sfinansowanie zakupu, budowy lub remontu nieruchomości. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z tej formy kredytowania, zapoznaj się z ofertą Pekao S.A., czyli jednego z największych i najbardziej doświadczonych banków w Polsce.

Na jaki cel można otrzymać kredyt hipoteczny w Pekao S.A.?

Bank Pekao S.A. ma swojej ofercie różne kredyty hipoteczne, dzięki którym zrealizujesz marzenie o własnych czterech kątach. Maksymalna wysokość zobowiązania może wynieść 2 520 000 zł, natomiast minimalna – 10 000 zł. Uzyskane pieniądze przeznaczysz na różne cele, w tym np.:

Chcesz skorzystać z kredytu hipotecznego?

Porozmawiaj z naszym Ekspertem o swoich możliwościach. Dowiedz się, jakie czynniki mogą mieć wpływ na Twój kredyt.

Oprócz kredytu hipotecznego „Mieszkam spokojnie”, w ofercie Pekao S.A. znajdziesz też m.in. „Kredyt na ekodom” i „Rodzinny kredyt mieszkaniowy”. Rodzaj oferty musisz uzależnić od celu kredytowego oraz takich czynników jak np. wiek, źródło dochodów czy wysokość wkładu własnego.

Co wpływa na wysokość raty kredytu hipotecznego w Pekao?

Kredyt hipoteczny – czy to zaciągnięty w Banku Pekao S.A., czy w innej instytucji finansowej – jest długoterminowym zobowiązaniem, którego spłata może oddziaływać na Twój domowy budżet. By uniknąć opóźnień w regulowaniu należności, warto zawczasu dowiedzieć się, ile będzie wynosić wysokość raty zobowiązania.

Na wielkość raty kredytu hipotecznego w Banku Pekao S.A. wpływa wiele czynników, m.in.:

Wysokość raty zobowiązania, które chcesz przeznaczyć np. na zakup mieszkania, prześledzisz z pomocą kalkulatora kredytu mieszkaniowego Banku Pekao. Na podstawie uzupełnionych danych wyświetla on orientacyjną wysokość miesięcznych zobowiązań. Musisz jednak wiedzieć, że wyliczenia mają charakter orientacyjny i nie stanowią oferty.

Przykład: Przy kredycie hipotecznym w Banku Pekao S.A. zaciągniętym na 20 lat, w wysokości 400 000 zł i cenie zakupu nieruchomości wynoszącym 680 000 zł, orientacyjna rata zobowiązania wynosi 3 330,75 zł przy oprocentowaniu zmiennym. Obliczenia zostały wykonane na dzień 08.02.2024 r.

Przeczytaj też: Jak obniżyć raty kredytu hipotecznego?

Jak kształtują się oprocentowanie i marża kredytu hipotecznego Pekao S.A.?

Na całkowitą kwotę kredytu hipotecznego w Banku Pekao S.A. oraz wysokość raty wpływa wiele elementów, w tym oprocentowanie produktu finansowego. Im jest ono niższe, tym lepiej dla Ciebie jako przyszłego kredytobiorcy.

Jedną z głównych składowych oprocentowania jest marża. Dzięki kalkulatorowi kredytu mieszkaniowego Banku Pekao S.A. prześledzisz, jak może się ona kształtować. Na dzień 08.02.2024 r. waha się między 1,84% a 2,60%.

To, ile wyniesie całkowita kwota kredytu, zależy także od rodzaju oprocentowania. W przypadku produktu „Mieszkam spokojnie” Banku Pekao S.A. może być ono okresowo stałe lub zmienne (obliczane jest na podstawie wskaźnika WIBOR 6M). Na dzień 08.02.2024 r. dla oferty „Mieszkam spokojnie” Banku Pekao S.A.:

Powyższe wyliczenia oraz parametry mogą się różnić od ostatecznej decyzji banku, tym samym nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93, z późniejszymi zmianami).

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać w Pekao Banku Polskim kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, do którego warto się odpowiednio przygotować. Dlatego sprawdź zawczasu, jakie warunki musisz spełnić przed złożeniem wniosku o wsparcie finansowe.

Aby otrzymać kredyt hipoteczny w Pekao S.A., musisz:

By proces złożenia wniosku kredytowego przebiegł bez problemu, skontaktuj się z doradcą kredytowym, który pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę i poprowadzi Cię przez cały proces kredytowania. Możesz też skorzystać z kalkulatora kredytowego na stronie internetowej banku, aby sprawdzić swoją zdolność kredytową i orientacyjną wysokość raty.

Warto wiedzieć: Bank Pekao S.A. przekaże Ci decyzję kredytową, w formie pisemnej, w 21. dniu od złożenia wniosku o udzielenie kredytu mieszkaniowego.

Sprawdź też: Jak wziąć kredyt hipoteczny? Poradnik krok po kroku

Inni czytali również

Jaką masz naprawdę zdolność kredytową?

Mandaty, alimenty, zajęcia, inne kredyty - to wszystko ma znaczenie!
Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem finansowym.