Kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska. Co warto wiedzieć?
Poradnik kredytobiorcy27 lutego, 2024- Kredyt hipoteczny Santander – na co możesz go przeznaczyć?
- Kredyt hipoteczny w banku Santander – czym się wyróżnia?
- Jakie są warunki kredytowania w Santander Bank Polska?
- Kredyt hipoteczny w banku Santander – jakie dokumenty są potrzebne?
- Oprocentowanie kredytu hipotecznego w banku Santander
- Kredyt hipoteczny w Santander – jak obliczyć ratę?
Zakup nieruchomości to dla wielu osób największa inwestycja w życiu. Z tego powodu wybór odpowiedniego kredytu hipotecznego jest niezwykle ważny. Jednym z banków oferujących tego rodzaju kredyty jest Santander Bank Polska, który proponuje różnorodne rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów. W artykule omówimy co warto wiedzieć na temat kredytu hipotecznego w Santander Bank Polska.
Kredyt hipoteczny Santander – na co możesz go przeznaczyć?
Kredyt hipoteczny to zobowiązanie finansowe, które możesz przeznaczyć na różne cele związane z nieruchomościami, a w szczególności na:
Chcesz skorzystać z kredytu hipotecznego?
Porozmawiaj z naszym Ekspertem o swoich możliwościach. Dowiedz się, jakie czynniki mogą mieć wpływ na Twój kredyt.
- zakup nieruchomości (mieszkania, domu, działki itp.),
- budowę domu,
- inny cel, np. remont domu lub mieszkania, spłatę kredytu mieszkaniowego w innym banku.
Pamiętaj, że 30% pożyczonej od banku Santander kwoty, możesz przeznaczyć na zakup wyposażenia nieruchomości lub na inny, dowolnie wybrany cel mieszkaniowy.
Kredyt hipoteczny w banku Santander – czym się wyróżnia?
W Santander Bank Polska otrzymasz kredyt hipoteczny na dowolny cel związany z zakupem lub budową nieruchomości. Dlaczego warto wybrać właśnie ten bank?
- Możesz skorzystać z długiego okresu kredytowania – nawet do 30 lat
- Dostajesz elastyczne warunki – bank może sfinansować do 90% wartości nieruchomości
- Masz do wyboru oprocentowanie stałe lub zmienne przez pierwsze 5 lat kredytowania
- Zobowiązanie spłacasz w ratach stałych lub malejących
Jakie są warunki kredytowania w Santander Bank Polska?
W Santanderze możesz ubiegać się o kredyt w złotówkach. Każdy klient otrzymuje indywidualne warunki kredytowania. Jakie są warunki kredytowania w Santander Bank Polska?
- Co najmniej 10% wkładu własnego
Wkład własny nie jest wymagany, jeśli kwota kredytu w stosunku do wartości nieruchomości nie przekroczy 70%. Wyjątek stanowią kredyty przeznaczone na budowę domu z systemem gospodarczym.
- Kredyt można wypłacić jednorazowo lub w transzach
Wypłata w transzach może być rozłożona na maksymalnie 24 miesiące.
- Indywidualny okres karencji
Okres karencji w spłacie kredytu można łatwo dostosować do potrzeb klienta. Kredyt może zostać objęty dodatkową karencją – do 6 miesięcy od dnia wypłaty ostatniej transzy. Maksymalny okres karencji to 36 miesięcy (liczony od dnia uruchomienia kredytu).
Kredyt hipoteczny w banku Santander – jakie dokumenty są potrzebne?
Żeby starać się o kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska, musisz przygotować odpowiednie dokumenty. Co może Ci się przydać?
- Dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport, którym potwierdzisz swoją tożsamość)
- Dokumenty potwierdzające dochody (np. zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości zarobków, wyciąg z konta z ostatnich 3 miesięcy)
- Dokumenty dotyczące nieruchomości (umowa przedwstępna zakupu nieruchomości lub wypis z księgi wieczystej)
- Dokumenty potwierdzające wkład własny (potwierdzenie środków własnych, które zostaną wprowadzone jako wkład własny do transakcji)
- Inne dokumenty (np. świadectwo ślubu lub aktu małżeństwa, jeśli kredyt ma być brany wspólnie z małżonkiem, zaświadczenie o innych zobowiązaniach finansowych)
Przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny warto skonsultować się z doradcą bankowym, aby uzyskać pełną listę wymaganych dokumentów oraz upewnić się, że wniosek będzie kompletny i spełnia wymagania banku. Tylko wtedy będzie można liczyć na pozytywną decyzję kredytową.
Oprocentowanie kredytu hipotecznego w banku Santander
Klienci, którzy zdecydują się na kredyt hipoteczny w banku Santander, mogą skorzystać z oprocentowania stałego lub zmiennego. Oprocentowanie zmienne opiera się na stopie WIBOR. Oprocentowanie stałe jest ustalane na okres 5 lat od momentu uruchomienia kredytu. Przed upływem tego czasu, klient otrzymuje od banku propozycje możliwych formuł oprocentowania zobowiązania na kolejne miesiące. We wspomnianych propozycjach znajdzie się również możliwość ustalenia stałego oprocentowania na kolejny okres.
Jeśli klient zdecyduje się ponownie skorzystać z oprocentowania stałego, musi podpisać aneks do umowy. W przypadku chęci skorzystania z oprocentowania zmiennego, bank ustala jego wysokość na zasadach, które zostały określone w umowie kredytowej. Pod uwagę jest brany wskaźnik WIBOR i marża z umowy kredytowej.
Kredyt hipoteczny w Santander – jak obliczyć ratę?
Chcesz się dowiedzieć, ile wyniesie Twoja miesięczna rata? Możesz skorzystać ze specjalnego kalkulatora. Wystarczy, że podasz takie dane, jak: wartość nieruchomości, kwota kredytu i okres spłaty w latach. W ten sposób dowiesz się nie tylko tego, ile wyniesie miesięczna rata, ale też poznasz całkowity koszt kredytu i sumę, jaka zostanie przeznaczona na odsetki. Kalkulator przygotuje dla Ciebie zestawienie z podziałem na raty równe i malejące. W ten sposób łatwo porównasz, które rozwiązanie jest korzystniejsze. Pamiętaj, że na wysokość miesięcznej raty wpływa nie tylko oprocentowanie, ale też prowizja banku i RRSO.