Kredyt hipoteczny w mBanku. O czym pamiętać?

Poradnik kredytobiorcy19 lutego, 2024
kredyt hipoteczny mbank

Pierwszy w Polsce w pełni internetowy bank, czyli mBank, bardzo dobrze radzi sobie również na rynku kredytów hipotecznych. Sprawdź, co warto wiedzieć, jeśli rozważasz finansowanie mieszkania lub domu kredytem hipotecznym z mBanku.

mBank i kredyt hipoteczny – kto może otrzymać finansowanie?

Żeby otrzymać kredyt hipoteczny w mBanku, trzeba spełnić następujące wymagania.

Chcesz skorzystać z kredytu hipotecznego?

Porozmawiaj z naszym Ekspertem o swoich możliwościach. Dowiedz się, jakie czynniki mogą mieć wpływ na Twój kredyt.

Jeśli chcesz uzyskać od mBanku promocyjną ofertę na kredyt hipoteczny, musisz być już klientem banku i przez 5 lat po podpisaniu umowy korzystać z dodatkowych produktów, czyli rachunku bankowego, na który będziesz przekierowywać wynagrodzenie oraz ubezpieczenia na życie. Koszt ubezpieczenia to 0,045% od miesięcznego salda kredytu, czyli stawka to 45 zł za każde 100 tys. zł.

Jakie źródła dochodów akceptuje mBank przy kredycie hipotecznym?

Zastanawiasz się, jak rodzaj umowy i staż pracy wpływa na udzielenie kredytu hipotecznego w mBanku? Dobra wiadomość jest taka, że kredytodawca ma liberalne podejście do akceptacji dochodów i wylicza zdolność kredytową w atrakcyjny dla Ciebie sposób.

Na finansowanie mogą liczyć między innymi osoby, które pracują:

Przeczytaj też: Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt?

Oferta mBank to kredyty hipoteczne w wielu odsłonach

Podobnie jak inni czołowi kredytodawcy, mBank oferuje zarówno kredyty hipoteczne ze zmiennym oprocentowaniem („Mieszkanie na stałe”), jak i stałym oprocentowaniem („Cztery pory roku we własnym M”). W pierwszym przypadku na koszt zobowiązania składają się przede wszystkim odsetki wyliczane na podstawie oprocentowania opartego o zmienną stopę procentową WIBOR 3M oraz marża mBanku. Przy kredycie hipotecznym o stałym oprocentowaniu nie ma takiego podziału, a przez pierwsze 5 lat na wysokość raty kredytu nie wpływają zmiany wysokości stóp procentowych.

Warunki w obu powyższych opcjach będą znacznie lepsze w przypadku wspomnianych już ofert promocyjnych z rachunkiem bankowym i ubezpieczeniem na życie. Jeszcze bardziej opłacalne będą EKO kredyty na zakup mieszkania czy budowę domu. Możesz je otrzymać pod warunkiem, że wskaźnik EP (czyli zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną) nie przekracza w skali roku 63 kWh/m² dla domu lub 58 kWh/m² dla mieszkania.

Prowizja, marża i oprocentowanie kredytu hipotecznego mBank

We wszystkich ofertach promocyjnych mBanku prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego wynosi 0%. A jak wyglądają pozostałe warunki finansowania? Marża kredytu hipotecznego w mBanku zależy między innymi od zdolności kredytowej i wysokości wkładu własnego. Przykładowo w styczniu 2024 dla rodziny z dochodami 7000 netto, wnioskującej o promocyjny kredyt 480 tysięcy zł marża przy wkładzie własnym 10% wynosiła 2,49%, a przy wkładzie 20% – 1,99%. W obu przypadkach to nieco poniżej średniej na rynku w tym okresie (odpowiednio o -0,02% i -0,25%).

Oprocentowanie nominalne kredytu hipotecznego w mBanku dla 10 przykładów reprezentatywnych ofert z lutego 2024 roku wahało się od 6,97% do 7,78%, a RSSO – od 8,60% do 8,92%. Przykłady obejmowały różne promocyjne warianty kredytu hipotecznego na kwotę 320 tys. zł, z wkładem własnym na poziomie 20% (80 tys. zł) i okresem spłaty 300 miesięcy (25 lat). Miesięczna rata wynosiła od 2 508 zł do 2 592 zł, a całkowity koszt kredytu od 711 334 zł do 737 782 zł. Sprawdź szczegóły przykładowych ofert mBank na kredyt hipoteczny. Możesz też skorzystać z bezpłatnej konsultacji z ekspertem kredytowym, który pomoże Ci dopasować ofertę do potrzeb i możliwości.

Powyższe wyliczenia oraz parametry mogą się różnić od ostatecznej decyzji banku, tym samym nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93, z późniejszymi zmianami).

Inni czytali również

Jaką masz naprawdę zdolność kredytową?

Mandaty, alimenty, zajęcia, inne kredyty - to wszystko ma znaczenie!
Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem finansowym.