Co robi ekspert kredytowy?

Poradnik kredytobiorcy30 listopada, 2022
ekspert kredytowy

Ekspert kredytowy to osoba posiadająca wiedzę i doświadczenie w dziedzinie finansów. To osoba, która potrafi skrupulatnie ocenić sytuację finansową i możliwości klienta starającego się o kredyt. Jego analizy są całkowicie bezstronne, a jego główne zadanie to pokazanie dostępnych opcji kredytu z warunkami optymalnymi dla klienta.

Ekspert kredytowy – pomoc w wyborze najlepszej oferty

Specjalności ekspertów finansowych mogą być różne np.  kredyty hipoteczne, gotówkowe lub produkty finansowe dla firm. Zdarza się też, że eksperci służą pomocą również w wyborze innych produktów bankowych, takich jak np. ubezpieczenia. Mnogość ofert i produktów bankowych dostępnych na rynku może nastręczać trudności z wyborem, dlatego też eksperci starają się dopasować ofertę tak, aby spełniła ona wszystkie oczekiwania klienta.

Chcesz skorzystać z kredytu hipotecznego?

Porozmawiaj z naszym Ekspertem o swoich możliwościach. Dowiedz się, jakie czynniki mogą mieć wpływ na Twój kredyt.

Wybór kredytu hipotecznego to duża odpowiedzialność, ponieważ wiąże się z wieloletnim zobowiązaniem finansowym. Warto zasięgnąć porady specjalisty, który pomoże wybrać najkorzystniejszą ofertę, dzięki czemu unikniemy zagrożeń związanych z samodzielnym wyborem

Czy korzystać z eksperta kredytowego?

Zdecydowanie tak, bo może Ci bardzo pomóc w uzyskaniu kredytu, np.:

Na jakich zasadach współpracuje z klientem?

Będąc na rozmowie z ekspertem, musimy udzielić mu swoistego wywiadu, dzięki któremu zdobędzie wiedzę na temat naszych finansów i oczekiwań – bez tego jego dalsza praca nie byłaby możliwa. Zadaniem eksperta kredytowego jest szczegółowa analiza sytuacji finansowej klienta oraz przedstawienie najkorzystniejszego kredytu spośród ofert wielu banków. Na tym polega kompleksowość jego usług. Dodatkową zaletą jest fakt, że ekspert może uszeregować wybrane oferty pod względem interesującego nas kryterium np. długości spłaty, wysokości raty. Przy kredycie hipotecznym istnieje wiele zmiennych, które mają na to wpływ, dlatego też ekspert kredytowy ma być osobą, która rozwieje wszelkie wątpliwości i poda rzeczywisty koszt kredytu. Ekspert kredytowy ustala dalszą strategię działania, wykorzystując zebrane dane.  Z jego pomocy może skorzystać każdy, kto decyduje się na kredyt.

Zobacz też: Ranking kredytów hipotecznych

Na czym zarabia pośrednik kredytowy?

Usługi eksperta są dla kredytobiorcy całkowicie bezpłatne. Klient nie płaci przez to wyższej raty czy prowizji.  To bank płaci mu za usługę przygotowania dokumentacji kredytowej, sporządzenie wniosku, analizę zdolności kredytowej i inne czynności zmierzające do podpisania umowy. Tak samo zresztą, jak płaci zatrudnionym przez siebie pracownikom, którzy obsługują klientów na miejscu – w placówce banku.

Ekspert kredytowy czy osobiście w banku?

Eksperci kredytowi oferują to samo, co banki, ale dobry ekspert pomoże uchronić klienta przed zakupem dodatkowych i niepotrzebnych produktów finansowych. Dopasuje ponadto ofertę i wynegocjuje takie warunki, aby klient był usatysfakcjonowany. Wniosek, zatem jest prosty – skoro możemy zaoszczędzić czas i pieniądze warto skorzystać z usług profesjonalisty.

Inni czytali również

Jaką masz naprawdę zdolność kredytową?

Mandaty, alimenty, zajęcia, inne kredyty - to wszystko ma znaczenie!
Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem finansowym.